44-latek oskarżony o inne czynności seksualne wobec małoletnich dziewcząt

Data modyfikacji: 05.06.2019

Prokuratura Rejonowa w Oławie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Rafałowi P.– oskarżając go m.in. o dopuszczenie się wobec małoletnich, w tym małoletnich poniżej lat 15 innych czynności seksualnych. 44-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Jak ustalono w toku śledztwa, 44 - letni Rafał P. zarządzał jedną z dolnośląskich fundacji zajmujących się opieką nad osobami starszymi i chorymi. W ramach tej fundacji prace pomocnicze wykonywały m.in. młode kobiety i dziewczęta. Jak ustalono, pokrzywdzone wykonywały pracę pod nadzorem oskarżonego i kierunkiem, pozostając w stosunku podległości oraz otrzymywały za to określone wynagrodzenie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, w tym zeznań pokrzywdzonych i ich rodziców ustalono, iż w okresie od lutego 2015r. do czerwca 2017r. Rafał P. dopuścił się wobec zatrudnionych tam dziewcząt, w tym również małoletnich poniżej 15 lat m.in. innych czynności seksualnych. Mężczyźnie zarzuca się m.in. dotykanie pokrzywdzonych po piersiach, okolicach krocza, a także wkładanie rąk pod odzież, całowanie i łapanie za pośladki. 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Rafał P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, które sprzeczne są z zebranym materiałem dowodowym.

Jak ustalono w toku śledztwa, Rafał P. był już wcześniej wielokrotnie karany sądownie.

 

 

 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk