Areszt dla 27- letniego sprawcy rozboju

Data modyfikacji: 30.04.2019

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Wrocław Krzyki Zachód Sąd aresztował na okres trzech miesięcy 27 – letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty rozboju w stosunku do dwóch mężczyzn- Krzysztofa J. i Janusza J. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

Z ustaleń poczynionych w sprawie wynika, że w dniu 28 kwietnia 2019r. na jednym z wrocławskich osiedli pokrzywdzony Krzysztof J. zwrócił uwagę mężczyźnie, który wyprowadzał psa tuż pod oknem jego mieszkania. Do tej rozmowy włączył się Jakub O., który zaczął agresywnie zachowywać się w stosunku do pokrzywdzonego Krzysztofa J. Wówczas pokrzywdzony poprosił swojego brata- Janusza J., który znajdował się w mieszkaniu, aby przyniósł mu telefon, gdyż chciał zadzwonić na Policję i zgłosić agresywne zachowanie. Na podwórko przyszedł Janusz J. i przekazał telefon swojemu bratu. Gdy Krzysztof J. zaczął dzwonić na Policję, wówczas Jakub O. uderzył go pięścią w twarz, a następnie wyrwał mu telefon z rąk i uciekł. Obaj bracia udali się w pościg za sprawcą. Janusz J. dla bezpieczeństwa zabrał ze sobą siekierę do drewna. W pewnym momencie obaj mężczyźni zauważyli Jakuba O., który  skierował sie w stronę pokrzywdzonych i uderzył Janusza J. pięścią w twarz, poszarpał go, w wyniku czego pokrzywdzony przewrócił się na ziemię. Następnie Jakub O. wyrwał trzymaną w rękach przez Janusza J. siekierę i usiłował go nią uderzyć. W tym czasie podbiegł do nich Krzysztof J. i chwycił podejrzanego za rękę. Pomiędzy nim a Jakubem O. doszło do szarpaniny, w wyniku której Krzysztof J. przewrócił się na ziemię i uderzył głową w chodnik. Następnie Jakub O. zabrał pokrzywdzonemu siekierę i uciekł z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzony Krzysztof J. w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała w postaci otarć naskórka bródki, otarć naskórka powłok jamy brzusznej, otarć naskórka okolicy łokcia lewego oraz złamania protezy zębów żuchwy, które naruszyły czynności narządów ciała pokrzywdzonego na okres powyżej dni siedmiu.

Natomiast pokrzywdzony Janusz J. doznał obrażeń ciała w postaci otarć naskórka łokci, otarć naskórka kolan, które naruszyły czynności narządów ciała pokrzywdzonego na czas poniżej dni siedmiu.

Podczas przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.  

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk