Areszt dla 46- lata podejrzanego o gwałt

Data modyfikacji: 04.09.2019

Sąd Rejonowy w Miliczu w dniu 29 sierpnia 2019r. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Grzegorza M. podejrzanego m.in. o przestępstwo zgwałcenia.

Jak ustalono w toku śledztwa, w dniu 26 sierpnia 2019r. Grzegorz M. przyszedł do mieszkania pokrzywdzonej, znajdującego się w jednej z podwrocławskich miejscowości, a następnie stosują przemoc wobec pokrzywdzonej w postaci szarpania, przytrzymywania za ciało, duszenia, szarpania za włosy oraz kilkukrotnego uderzeniu rękami po twarzy, doprowadził ją do poddania się innej czynności seksualnej, a następnie doprowadził pokrzywdzoną do obcowania płciowego.

Zebrany materiał dowodowy w toku postępowania, w szczególności zeznania pokrzywdzonej, świadków jak również wyniki opinii biegłego z zakresu psychologii, wskazują na duże prawdopodobieństwo, że Grzegorz M. dopuścił się zarzucanych mu przestępstw.

Z uwagi na powyższe, podejrzany został zatrzymany w dniu 28 sierpnia 2019r., a następnie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zgwałcenia i doprowadzenia pokrzywdzonej do poddania się innej czynności seksualnej, jak również zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej poniżej 15 lat. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia w sprawie.

Jak wynika z ustaleń, Grzegorz M. drugiego z zarzucanych mu czynów, tj. dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej poniżej 15 lat, dopuścił się działając w warunkach powrotu do przestępstwa, tzw. „recydywy". 

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec Grzegorz M. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W dniu 29 sierpnia 2019r. sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Grzegorz M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk