Korupcja w służbie zdrowia

Data modyfikacji: 28.06.2017

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu w Wydziale I Śledczym, nadzoruje prowadzone przez Wydział Korupcji Komendy Wojewódzkiej Policji  we Wrocławiu śledztwo w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych, w zamian za wydawanie niezgodnych z rzeczywistością zaświadczeń lekarskich, przez Andrzeja K., lekarza i Kierownika Ambulatorium Izby Przyjęć Szpitala w Kłodzku.  

W związku treścią aktualnie zebranego materiału dowodowego, funkcjonariusze policji dokonali zatrzymania 5-ciu osób, a w miejscach ich zamieszkania  przeprowadzono też przeszukania. W dniu 26 czerwca 2017 roku ogłoszono zatrzymanym zarzut popełnienia przestępstw z art. 229  § 1 kk i inne. Trzech spośród zatrzymanych przyznało się do przedstawionych im zarzutów, a prokurator zastosował w stosunku do nich wolnościowe środki zapobiegawcze. 

W dniu 27 czerwca 2017 roku przeprowadzono czynności procesowe z udziałem zatrzymanego lekarza, któremu przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 228 § 3 kk,  art. 271 § 3 kk  i inne. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

W  dniu  28 czerwca 2017 roku, na wniosek Prokuratora Okręgowego we Wrocławiu, Sąd zastosował, wobec lekarza Andrzeja K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Śledztwo jest w fazie wstępnej i aktualnie trwają intensywne czynności w tej sprawie.