Wniosek o tymczasowe aresztowanie 37-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data modyfikacji: 29.04.2019

Prokuratura Rejonowa Wrocław Krzyki-Zachód skierowała do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące, zatrzymanego wczoraj 37- latka kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa Yuriia H.,  który poruszał się rowerem, poprzez umyślne potrącenie pokrzywdzonego i przejechanie przednią osią kierowanego pojazdu po jego ciele. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, w dniu wczorajszym, w godzinach porannych, na jednej z wrocławskich ulic Artur Ch. kierując samochodem osobowym, w pewnym momencie zderzył się z jadącym rowerzystą - Yurii. H. Po zdarzeniu rowerzysta zatrzymał się, mężczyźni wymienili między sobą kilka zdań, po czym pokrzywdzony odjechał w kierunku pobliskiego parku. Artur Ch., udał się swoim samochodem w pościg za ww. rowerzystą. Gdy obaj mężczyźni dojechali do pobliskiego parku, Artur Ch. uderzył swoim pojazdem w jadącego na rowerze pokrzywdzonego, a następnie po nim przejechał. Pierwszej pomocy udzieliły pokrzywdzonemu osoby postronne, które były świadkami zdarzenia. Następnie na miejsce zdarzenia został wezwany zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał pokrzywdzonego do szpitala, celem dalszej hospitalizacji. Powiadomiono również Policję, która zatrzymała 37- latka.

W wyniku zdarzenia Yurii H. doznał obrażeń ciała w postaci tępego zmiażdżeniowego urazu klatki piersiowej z odmą opłucnową obustronną oraz złamaniem żeber, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała pokrzywdzonego na czas powyżej siedmiu dni.

Jak wynika z wstępnych ustaleń, obaj mężczyźni byli trzeźwi.

37- latek usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Ze względu na uzasadnione przypuszczenie, iż podejrzany na wolności będzie utrudniał prowadzenie postępowania przygotowawczego oraz mając na uwadze konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego, prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk