Wniosek o tymczasowy areszt wobec 38-latka podejrzanego o seksualne wykorzystanie 3 małoletnich dziewczynek

Data modyfikacji: 23.10.2020

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Fabrycznej prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko Karolowi W. podejrzanemu o doprowadzenie do obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych wobec 3 małoletnich dziewczynek, tj. o czyny z art. 200 par. 1 kk oraz art. 198 kk i inne.

Jak ustalono przestępczy proceder trwał od 2015 r. do września 2020r., a do zdarzeń dochodziło w czasie pobytu dzieci na feriach i wakacjach, w jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego, jak również w domach pokrzywdzonych we Wrocławiu.

Fakt popełnienia przez podejrzanego zarzuconych mu czynów został w dostatecznym stopniu uprawdopodobniony zebranym w sprawie materiałem dowodowym, w szczególności w postaci zeznań małoletnich pokrzywdzonych, świadków oraz wynikami przeprowadzonych badań.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Karol W. nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia w sprawie.

W dniu 23 października 2020r. Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Fabrycznej wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec ww. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Karolowi W. za każdy z czynów grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk