Wniosek o tymczasowy areszt wobec 56-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data modyfikacji: 10.06.2019

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Śródmieścia skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące zatrzymanego w dniu dzisiejszym 56 – letniego Zygmunta W. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa Ireneusza B.- jednego z wrocławskich księży, poprzez zadanie pokrzywdzonemu jednego ciosu nożem w okolicę klatki piersiowej. Zygmuntowi W. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, w dniu dzisiejszym w godzinach porannych pokrzywdzony Ireneusz B. został zaatakowany przez Zygmunta W. przed wejściem do jednego z wrocławskich kościołów. Sprawca zadał pokrzywdzonemu jeden cios nożem w okolicę klatki piersiowej. Pokrzywdzonemu pierwszej pomocy udzieliły osoby postronne, które ujęły sprawcę. Na miejsce zdarzenia został wezwany zespół Pogotowia Ratunkowego, który przewiózł Ireneusza B. do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie pokrzywdzony jest nadal hospitalizowany.

W toku oględzin miejsca zdarzenia, z udziałem m.in. prokuratora, zabezpieczono nóż z widocznymi zabrudzeniami w kolorze brunatno-czerwonym, którym sprawca zadał cios pokrzywdzonemu.

Pokrzywdzony Ireneusz B. w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej, skutkujących uszkodzeniem przepony. Obrażenia spowodowały u pokrzywdzonego naruszenie czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia na okres powyżej dni siedmiu.

56- latek usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Ze względu na uzasadnione przypuszczenie, iż podejrzany na wolności będzie utrudniał prowadzenie postępowania przygotowawczego oraz mając na uwadze grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk