Wyrok w sprawie dzieciobójstwa

Data modyfikacji: 31.10.2019

Sąd Okręgowy we Wrocławiu wyrokiem z dnia 30 października 2019r. uznał Małgorzatę G. za winną dzieciobójstwa noworodka w czasie i pod wpływem przebiegu porodu.

Jak ustalono w toku postępowania karnego, oskarżona Małgorzata G. w okresie od 31 grudnia 2018r. do 2 stycznia 2019r. dokonała dzieciobójstwa noworodka w czasie i pod wpływem przebiegu porodu, w ten sposób, że bezpośrednio po jego urodzeniu w łazience, w swoim rodzinnym domu, nie zapewniając dziecku jakiejkolwiek opieki, wyniosła je do pobliskiego lasu, gdzie owinięte pobrudzonymi w trakcie porodu rzeczami, przykryła liśćmi i pozostawiła na kilkanaście godzin, w wyniku czego spowodowała śmierć dziecka.

Powyższe ustalenia były wynikiem analizy zebranego w toku postępowania karnego materiału dowodowego, w tym zeznań świadków, wyników opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej oraz całokształtu dokumentacji zgromadzonej w toku postępowania. 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd wymierzył Małgorzacie G. karę 1 roku pozbawienia wolności.

Wyrok nie jest prawomocny. Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku prokuratura podejmie decyzję co do ewentualnego wywiedzenia apelacji w sprawie.

 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk